Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home1/rasayesh/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 881

نگاهی به نمایشگاه کتاب و رسانه ایران فارما 2018

, Published in اخبار Featured
  • Read 265 times

 سه برابر سال گذشته از نمایشگاه کتاب ایران فارما، کتاب خریداری شد

نمایشگاه تخصصی کتاب­های علوم پزشکی، دارویی و دانشگاهی ایران فارما، امسال همچون سال‌های گذشته با استقبال ناشران روبرو شد. ناشرانی که اعتقاد داشتند، تخصصی بودن فضای نمایشگاه، به آن‌ها کمک می‌کند تا کتاب‌هایشان را بهتر و در مسیری کوتاه‌تر، به دست مخاطبان تخصصی برسانند، تا جایی‌که در پایان نمایشگاه اعلام شد، امسال، سه برابر سال گذشته از نمایشگاه کتاب ایران فارما، کتاب خریداری شده است.

لید: امسال نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم پزشکی، دارویی و دانشگاهی، برای سومین بار و نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور، برای دومین بار، در بطن نمایشگاه ایران فارما، با هدف تاکید بر تاثیر پیوند صنعت، فرهنگ و دانشگاه، برگزار شد.

طی این نمایشگاه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مطابق با شرح وظایف خود در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی، همچون سه سال گذشته، با همراهی نهاهای مختلف ازجمله، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و همچنین موسسه خانه کتاب، اقدام به برگزاری این نمایشگاه کرد.

تخصصی بودن و استقبال بیشتر

نمایشگاه تخصصی کتاب­های علوم پزشکی، دارویی و دانشگاهی ایران فارما، امسال همچون سال‌های گذشته، با استقبال ناشران روبرو شد. ناشرانی که اعتقاد داشتند، تخصصی بودن فضای نمایشگاه، به آن‌ها کمک می‌کند تا کتاب‌هایشان را بهتر و در مسیری کوتاه‌تر، به دست مخاطبان تخصصی برسانند، تا جایی‌که در پایان نمایشگاه ایران فارما و توسط دکتر احمد شیبانی، رییس نمایشگاه ایران فارما، اعلام شد، امسال، سه برابر سال گذشته از نمایشگاه کتاب ایران فارما، کتاب خریداری شده است، در حالی‌که مشکلات اقتصادی ناشران، بسیار بیشتر از سال­های قبل شده بود و حتی سبد بودجه خریداران کتاب که بیشتر دانشجویان بودند نیز، کوچک شده بود.

زمان خوب نمایشگاه کتاب ایران فارما

در این مهم -استقبال از نمایشگاه- زمان نمایشگاه نیز بسیار مهم بود، چراکه همزمان با بازگشایی دانشگاه­ها کلید خورده بود و این امکان را به دانشجویان می­داد که در آستانه سال جدید، کتاب­های مورد نیاز خود را تهیه کنند. 

تخفیف 50 درصدی کتاب


در نظر گرفتن 30 درصد یارانه خرید کتاب، از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 20 درصد تخفیفی که خود ناشران قائل شده بودند؛ یکی دیگر از عوامل استقبال از نمایشگاه کتاب ایران فارما، در سال جاری بود.

در طی این نمایشگاه به دانشجویان مقطع دکترا، 300 هزار تومان،‌ دانشجویان مقطع کار‌شناسی‌ارشد و کارشناسی نیز هر کدام مبلغ 200 و 100 هزار تومان، یارانه تعلق گرفت تا جایی‌که دانشجویان می­توانستند، کتاب‌های خود را با تخفیف 50 درصدی تهیه کنند.

حضور 22 ناشر داخلی و دو نماینده ناشران خارجی در این نمایشگاه، نقطه قوت دیگر این رویداد فرهنگی بود، که در شبستان مصلی، میزبان بازدید‌کنندگان بود و اتفاق ویژه­ای را رقم می‌زد و آن همگامی بخش فرهنگ با صنعت بود، که در موارد محدود نمایشگاهی در ایران اتفاق می­افتد، و در بسیاری مواقع در عین حال که این دو بخش باید به همدیگر پیوسته باشند، اما چون جزیره­های جدا، عمل می­کنند.

همچنین در روزهای نمایشگاه ایران فارما، دو هزار دانشجو از شهرهای مختلف در قالب تور‌های بازدید، در نمایشگاه حضور پیدا کردند و  ضمن بازدید از نمایشگاه، این امکان را پیدا کردند تا کتاب‌های مورد نیاز خود را نیز تهیه کنند.

نکته قابل توجه دیگر این دوره، سطح کتاب‌هایی بود که عرضه شد. در نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم پزشکی، دارویی و دانشگاهی تنها کتاب‌های منتشر شده سال‌های 2016 تا 2018 مجاز به ارائه بودند و جایی برای عرضه کتاب­های کمک آموزشی و یا افست نبود.


  

Last modified onدوشنبه, 07 آبان 1397 13:43

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home1/rasayesh/public_html/templates/gk_events/html/com_k2/templates/default/item.php on line 261
Rate this item
(0 votes)