برندسازی یا برندینگ فرآیندی یکپارچه و منظم در زمینه اعتلای یک نام و نشان تجاری است. هدف از این کار ایجاد زمینه‌های تمایز، تشخص، اطلاع‌رسانی، جذب و متقاعدکردن مشتری یا مخاطب و ایجاد حس وفاداری در مشتریان است. برندسازی فرصتی مداوم، پایدار،‌ منطقی و حساب‌ شده برای معرفی واقع‌گرایانه محصول و توضیح در زمینه دلیل اهمیت، اعتبار و کیفیت برتر کالای ارایه شده به بازار است.

تغییر در نوع ارتباطات انسان‌ها در عصر حاضر و افزایش تقاضا با توجه به افزایش جمعیت جهان و به همان نسبت بالارفتن عرضه محصولات و کالاهای مختلف از سوی تولیدکنندگان، نیاز شرکت‌ها را به برخورداری از شخصیتی متمایز، برجسته و منحصر به فرد افزایش می‌دهد. به نحوی که نام و نشان یک شرکت بیش‌ و پیش از سایر رقیبان تجاری دیده شود.

همه شرکت‌ها یک نام و نشان تجاری دارند. برای دستیابی به یک برند شاخص که با خود اعتبار، اهمیت و اطمینان می‌آورد، ابزارهایی به شرح زیر لازم است:

-         تبلیغات محیطی و رسانه‌ای

-         برخورداری از روابط عمومی قدرتمند

-         داشتن استراتژی فروش با استفاده از تبلیغات

-         بازاریابی مستقیم

-         ارایه کالا در بسته‌بندی زیبا و منحصر به فرد

-         حضور در همایش‌ها،‌ کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی

-         فعالیت در زمینه اسپانسر شدن گردهمایی‌های تخصصی

-         ارایه خدمات برتر به مشتری

برندسازی حاصل ارسال پیام‌ها و گزارش‌هایی است که از سوی شرکت برای مخاطبان و مشتریان ارسال می‌شود. محل بروز این پیام‌ها رسانه‌ها است. هر اندازه تعداد پیام‌ها بیش‌تر، محتوای پیام‌ها اقناع‌کننده‌تر، ارسال پیام‌ها منظم‌تر و مداوم‌تر، انتخاب رسانه‌ها و شناخت جنس آنها دقیق‌تر و در مجموع تعامل با رسانه‌ها هدفمند‌تر و دقیق‌تر باشد، به همان نسبت نام تجاری قدرتمند‌تر و شناخته‌شده‌تر خواهد بود.

برآیند برندسازی جلب اعتماد بازار حاصل از رفتار تجاری هوشمندانه‌تر و در نهایت جذب ثروت بیش‌تر است. به وجود آوردن مشتریان وفادار یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های شرکت‌ها محسوب می‌شود.

موسسه رسایش با توجه به برخورداری از تجربه، دانش و ارتباطات گسترده خود می‌تواند خدمات زیر را در زمینه برندسازی و ارایه مشاوره‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی ارایه دهد:

  • طراحی و ارایه پیام‌های هوشمندانه و متمرکز در جهت جذب مشتریان جدید
  • برنامه‌ریزی برای ارتباط موثرتر با مخاطبان قدیمی و دایمی به منظور ایجاد حس وفاداری در آنها
  • ارایه پیشنهاد و طراحی لوگو و نام تجاری منحصر به فرد و یکپارچه‌سازی هویت بصری
  • ارایه استراتژی در زمینه نگارش و انتشار پیام برند و برنامه‌ریزی برای همراهی مخاطبان داخل و خارج از شرکت
  • ارایه پیشنهاد در زمینه نحوه استفاده از برند در تمامی فعالیت‌های شرکت
  • ارایه پیشنهاد، طراحی و راه‌اندازی نشریه، سایت اینترنتی، ساخت کلیپ صوتی و تصویری، انجام فعالیت‌های چند‌رسانه‌ای و برنامه‌ریزی برای تعامل با خبرنگاران رسانه‌ها و جمع‌آوری بازخورد فعالیت‌های رسانه‌ای
  • نگارش و ارایه شعار تبلیغاتی بر اساس ویژ‌گی‌های برند و برنامه‌ریزی برای فراگیر شدن این شعار