• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • اخبار رسایش
 • گفت‌و‌گو
image
نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های حاضر در پنجمین همایش طلای سبز در دومین روز از این همایش و با حضور نمایندگان علمی و مدیران بخش R & D شرکت‌های بزرگ داروهای گیاهی ایران برگزار شد. در این نشست نمایندگانی از شرکت‌های گل‌دارو، شفای کردستان، داروسازی رازک، شرکت آویژه تجارت سپهر، اروم طب دارو، مجتمع صنایع دینه، بهتا دارو، داروسازی امین، طرح توسعه سلامت سنا، جمعی از داروسازان و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی حضور پیدا کردند.
image
نشریه تخصصی غذا و دارو در سال 95 رویداد‌های بزرگی را مرکز توجه خود قرار داد و با افراد متخصصی در حوزه غذا، تغذیه و دارو به گفت‌و‌گو پرداخت و به سهم خود، قدم‌هایی را در حوزه فرهنگ‌سازی سلامت برداشت. در اواسط همین سال هم بود که مجوز ماهنامه شدن نشریه صادر شد و فرصتی پیش آمد تا نشریه بتواند بهتر و موثرتر، درحوزه فرهنگ‌سازی سلامت، گام بردارد. در اولین ماه اخذ مجوز هم در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات حاضر شد تا دامنه فعالیت‌ها و مخاطبان خود را گسترده‌تر کند.
image
پس از برگزاری 2 دوره‌ موفق 2سالانه‌ی نمایشگاه دارو و صنایع وابسته(ایران‌فارما)، و بنا بر درخواست صاحبان صنایع و دستاندرکاران این حوزه، سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، بر آن شد تا با برگزاری سالانه این نمایشگاه، زمینه‌های رقابت در حوزه تولید داخل، معرفی توانمندی‌های دارویی ایران و به دست آوردن بازارهای منطقه را بیش از پیش فراهم آورد.
image
. پنجمین همایش طلای سبز، 24 و 25 بهمن 95 در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد. در پنجمین همایش طلای سبز از پیشکسوتان عرصه گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی تقدیر صورت گرفت. دکتر جلیل افشار، دکتر محمدحسین صالحی سورمقی و دکتر صدرالدین نبوی، پیشکسوتانی بودند که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین در این همایش، به مناسبت زادروز دکتر جعفر میرفخرایی پیشکسوت حوزه گیاهان دارویی از او تقدیر ویژه‌ای به‌عمل آوردند.
image
مؤسسه رسايش با هدف اعتباربخشي و ايجاد تحول در موضوع همايش هاي علمي، آموزشي، صنعتي و برگزاري فراگير سمينارها و نمايشگاههاي ملي و بين المللي تأسيس شده است. يکي از مهمترين نقاط قوت مؤسسه رسايش در برگزاري رويدادهاي تخصصي، بهره گيري از شيوه هاي نوآورانه و خلاق است تا اين رويدادها را به رسانه هايي تأثيرگذار تبديل کند. رسانه هايي که نه فقط در يک زمان محدود و مشخص، بلکه در طول زمان بتواند پيام دستاندرکارانشان را به گوش مخاطبان هدف برساند. همچنين يکي ديگر از مهمترين ويژگي هاي رسانه اي و تبليغاتي اين مؤسسه مي توان به تبديل يک واقعه ساده به رويدادي ماندگار، گسترش يک رويدادي ملي به يک اتفاق جهاني و رشد رسانه هاي تبليغاتي صنعت آموزش اشاره کرد.
image
بسیاری از کارشناسان عقیده دارند در دنیای اقتصادی امروز، تنها برند‌ها می‌توانند بازار را به دست بگیرند. اگرچه کیفیت محصول حرف اول را در برند شدن می‌زند اما شیوه عرضه محصول، همتراز کیفیت، در برند شدن یک محصول اثرگذار است. هرچند صنعت داروسازی ایران خودش را به عنوان یک صنعت مستقل به بازارهای منطقه معرفی کرده است، اما باور اینکه داروی ایرانی با بسته‌بندی‌های ساده و ابتدایی‌، بتواند جایگاه ارزشمندی در میان برند‌های منطقه به دست آورد، کمی دشوار است.
image
صنعت داروسازی کشور در دهه‌های گذشته با عبور از بحران‌های سیاسی به‌خصوص جنگ تحمیلی و تحریم‌‌ها، توانست به نقطه‌‍‌ای از تکامل و ظرفیت برسد که در کنار صنایع داروسازی کشورهای پیشرفته به عرضه دارو بپردازد. با این حال در سال‌‌های گذشته صدای بسیاری از تولیدکنندگان درآمده است و مدام گوشزد کرده‌اند که اگر مسئولان هر چه سریع‌تر به فکر این صنعت نباشند، شاهد تعطیلی کارخانه‌های داروسازی کشور و به تبع، از بین رفتن استقلال کشور خواهیم بود. سال 95 در حالی رو به پایان می‌رود که بحث مطالبات شرکت‌های داروسازی از مراکز دولتی همچنان داغ است و همواره این نگرانی را برای فعالان این صنعت ایجاد کرده است که وضعیت در سال 96 به چه شکل خواهد بود و به اصطلاح برخی از داروسازان آیا رمقی برای تداوم فعالیت‌های استراتژیک‌ترین صنعت تولیدی کشور باقی خواهد ماند؟ نشریه غذا و دارو در این صفحه به گفت و گو با برخی از فعالان صنعت داروسازی کشور پرداخته و نظرات آن‌ها را در همین راستا جویا شده است که در ادامه می‌خوانید:
image
برای آنکه پایانی برای سال 95 در نشریه تخصصی غذا و دارو داشته باشیم، به سراغ چهره‌های متخصص دانشگاهی و پیشکسوتان حوزه سلامت رفتیم و از آن‌ها خواستیم تا ارزیابی خودشان را از فعالیت‌های نظام سلامت در سال 95 بگویند. در ادامه متن این گفت‌و‌گو‌ها و پیام نوروزی آن‌ها را می‌خوانید.
image
شهری که دوستش دارم نمونه یک حرکت اجتماعی در راستای ارتقای کیفیت شهرنشینی و شهرسازی به شمار می‌رود، و چندین سال است که از سوی هبیتات و سازمان‌های مردم‌نهاد شهری، با عنوان‌های متفاوت پیگیری می‌شود. «شهری که دوستش دارم» گزارشی از نشریه بنای شهر(ویژه‌نامه کنفرانس بناهای بلند) است که در مجموعه‌ای از گفت‌و‌گو‌های خودمانی، با استادان معماری، شهرسازی و هنرمندان صورت گرفته است. گاهی اشتیاق است و گل گفتن و گل شنیدن، گاهی گلایه است و نصیحت و عصبانی شدن؛ هر چه هست احساساتی عمیق و درکی واقعی از جریان شهر است. برآمده از همین شهر.

برنامه‌های اجرا شده

 • پنجمین همایش بین‌المللی مهندسی ژئوتکنیک و مکانیک خاک  25 تا 27 آبان1395 +

 • شانزدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران   12و 13 مهر1395 +

 • دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما  24 تا 26 شهریور 1395 +

 • یازدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم  12 تا 15 شهریور 1395 +

 • چهارمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی  8 تا 10 خرداد 1395 +

 • نهمین دوره انتخاب موزه برتر  25 اردیبهشت 1395 +

 • نشست هم اندیشی خبرگان نظام دارویی کشور (WTO)  23 اردیبهشت 1395 +

 • 1

برنامه‌های آتی

 • 1